Haberler

  • Yazı Büyüklüğü A(-) A(+)
  • Paylaş

Prof. Dr. Şahin Aksoy anıldı

Haziran ayı başında kaybettiğimiz Prof. Dr. Şahin Aksoy, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalında yapılan bir toplantıyla anıldı.

1 Haziran 2012 de vefat eden Türk Tıp Tarihi Kurumu üyesi ve Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şahin Aksoy, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalında 14 Haziran 2012’de yapılan bir toplantıyla anıldı.

Toplantıya kurum üyeleri ve öğretim üyeleri katıldılar. Türk Tıp Tarihi Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ayşegül Demirhan Erdemir toplantıyı açış konuşmasında Aksoy’un hayat hikâyesini verdikten sonra etik ve ölüm hakkındaki fikirlerine değindi. Yine Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nil Sarı yaptığı konuşmada tıp etiği alanının önde gelen kişisi olduğunu belirtti. Sarı, Aksoy’un İngiltere'de İslam Felsefesi Eğitimi aldığını ve soru soran, araştıran bir kişiliği bulunduğunu ifade etti. Prof. Dr. Ayten Altıntaş ise Şahin’in kongrelere verdiği önemi belirtti. Prof. Dr. Hanzade Doğan, başarılı kongrelere imza attığını ifade etti. Doç. Dr. Gülten Dinç, Yrd. Doç. Dr. Elif Vatanoğlu, Yrd. Doç. Dr. Mahmut Gürgan, Yrd. Doç. Dr. Hakan Ertin ve Dr. Murat Uludağ da Şahin Aksoy'un çalışkan ve yaratıcı olduğunu ifade ettiler.

Toplantı sonunda üyeler Şahin Aksoy'la ilgili anılarını anlattı.

28 HAZİRAN 2012 Bu haber 3774 kez okundu

EtiketlerHabere ait görsel bulunamamıştır.

Habere ait yorum bulunamamıştır. Yorum yazabilmek için üye girişi yapınız

Diğer Haberler

TÜM HABERLER
  • SON SAYI
  • KARİKATÜR
  • SÖYLEŞİ
  • Şehir hastaneleri hakkında düşünceniz nedir?