Haberler

  • Yazı Büyüklüğü A(-) A(+)
  • Paylaş

Türk-Yemen Cerrahi Kongresi 30-31 Mayıs'ta yapılacak

Yeryüzü Doktorları Derneği, I. Türk-Yemen Cerrahi Kongresi düzenleyecek.

Kaynak: AA

Dernekten yapılan açıklamada, Türk hekimlerin ''Kardeş Coğrafyalarda Sağlık Baharı'' projesi çerçevesinde, Yemen'in Sana kentinde iç çatışmalarda yaralanan sivillere yönelik sağlık yardım çalışmalarını 5-11 Mayıs tarihlerinde arasında tamamladığı belirtildi.
      Bölgeye yardım götürmeye devam eden Yeryüzü Doktorları'nın, proje kapsamında, Yemenli doktorların da katılımıyla, 30-31 Mayıs 2012 tarihleri arasında Sana University of Scienceand Technology ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi işbirliği ile I. Türk-Yemen Cerrahi Kongresi'ni gerçekleştireceği bildirildi.
      Yemen'de yapılacak kongreye, Türkiye'den Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2. Üroloji Klinik Şefi ve Yeryüzü Doktorları Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İhsan Karaman, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamit Okur, Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ali Metin Esen, Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Cerrahi Kliniği Eğitim Görevlisi Doç. Dr. Sinan Yol, Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Klinik Şefi Doç. Dr. Mustafa Öncel ve Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Klinik Şefi Doç. Dr. Orhan Yalçın'ın katılacağı duyuruldu.
      Kongrenin yanı sıra, Yemenli doktorlar ile özellikle kalp-damar ve laparoskopik cerrahi ameliyatları da gerçekleştirileceği. Yeryüzü Doktorları'nın Yemen'de sağlık, eğitim ve işbirliği projelerini bundan sonra da devam ettirmeyi planladığı kaydedildi.

29 MAYIS 2012 Bu haber 2212 kez okundu

EtiketlerHabere ait görsel bulunamamıştır.

Habere ait yorum bulunamamıştır. Yorum yazabilmek için üye girişi yapınız

Diğer Haberler

TÜM HABERLER
  • SON SAYI
  • KARİKATÜR
  • SÖYLEŞİ
  • Şehir hastaneleri hakkında düşünceniz nedir?