Haberler

  • Yazı Büyüklüğü A(-) A(+)
  • Paylaş

Sağlık Muhabirleri Derneği 1. Olağan Genel Kurulu yapıldı

Yönetim Kurulu üyeliklerine Sağlıklife dergisinden Yusuf Ziya Erarslan, AA'dan Selma Bıyıklı ve Yeşim Sert Karaarslan, Beyaz TV'den Abdullah Adabaş, Cihan'dan Hasan Bozkurt, Medikal Trend dergisinden Hatice Pala Kaya ile Sabah Sema Akbaş seçildi.

Kaynak: AA

Dernek Başkanı Yusuf Ziya Eraslan, Anadolu Ajansı Konferans Salonu'ndaki genel kurulun açılışında, sağlık haberciliğinin dünyada ve Türkiye'de öneminin arttığını söyledi.
    
Gerek yazılı, gerekse görsel medyada sağlık haberlerinin en fazla takip edilen ve izlenen haberler arasında yer aldığına dikkati çeken Erarslan, şunları kaydetti:
    
''Sağlık muhabirleri olarak uzun yıllardır örgütlenme çalışması içerisindeydik. Sağlık haberciliğinin geliştirilmesi, haberlerin daha nitelikli hale getirilmesi ve bu alandaki kuruluşlarla işbirliğini geliştirmek amacıyla örgütlenme çalışmalarımızı tamamlayarak Sağlık Muhabirleri Derneğini kurduk. Bundan sonraki süreçte sağlık haberciliğinin basında hak ettiği yeri bulması için gayret sarf edeceğiz.''
    
SMD ile Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi tarafından, sağlık haberciliğinin burada ders olarak okutulması için çalışma yürütüldüğünü bildiren Erarslan, ''İletişim fakültesi mezunları belirli bir dalda uzmanlaşmadan diplomalarını alıyor. Sağlık haberciliği, bu fakültelerde ders olarak okutulursa sektöre yetişmiş sağlık muhabirleri kazandırılabilecek. Bu da sağlık haberciliği açısından çok önemli bir gelişme olacak'' dedi.
    
Erarslan, derneğin sadece Ankara faaliyet göstermeyeceğini, İzmir, Antalya ve Erzurum gibi illerde şube ve il temsilcilikleri açılmasının da planlandığını belirterek, ''Böylece sadece Ankara'daki sağlık muhabirlerini değil, aynı zamanda diğer illerde bu alanda çalışan muhabirleri bir çatı altında toplayarak daha güçlü bir örgüt haline geleceğiz'' diye konuştu.
    
Genel kurulda daha sonra yönetim kurulu ve diğer kurullar için seçim yapıldı. Seçim sonunda, Sağlık Muhabirleri Derneği Yönetim Kurulu üyeliklerine Sağlıklife dergisinden Yusuf Ziya Erarslan, Anadolu Ajansından Selma Bıyıklı ve Yeşim Sert Karaarslan, Beyaz TV'den Abdullah Adabaş, Cihan Haber Ajansından Hasan Bozkurt, Medikal Trend dergisinden Hatice Pala Kaya ile Sabah Gazetesi'nden Sema Akbaş seçildi.

27 EYLÜL 2011 Bu haber 2347 kez okundu

EtiketlerHabere ait görsel bulunamamıştır.

Habere ait yorum bulunamamıştır. Yorum yazabilmek için üye girişi yapınız

Diğer Haberler

TÜM HABERLER
  • SON SAYI
  • KARİKATÜR
  • SÖYLEŞİ
  • Şehir hastaneleri hakkında düşünceniz nedir?