Haberler

  • Yazı Büyüklüğü A(-) A(+)
  • Paylaş

Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Agah Kafkas yeni görevine başladı

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, görevine başlayan Agah Kafkas, 1956 yılında Çorum'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Çorum'da tamamlayan Kafkas, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu.

Kamu ve özel sektörde çeşitli görevlerde bulunan Kafkas, çalışma ilişkileri alanında Hak-İş Konfederasyonu Genel Mali Sekreterliği ve Öz Gıda-İş Sendikası Genel Sekreterliği görevlerini yürüttü.
    
Uluslararası Gıda Federasyonu (IUF) ve Avrupa Gıda, Tarım ve Turizm Federasyonu (EFFAT) İcra Kurulu üyeliklerinde bulunan Kafkas'ın çalışma ilişkileri ve endüstriyel demokrasi ile sosyal politikalara ilişkin özgün çalışmaları bulunuyor.

22. ve 23. dönem Çorum Milletvekili olarak TBMM'de görev yapan Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Kafkas, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyon Başkanvekilliği, TBMM Moldova Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı, Japonya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı, Sosyal Güvenlik Reformu Alt Komisyon Başkanlığı ve TBMM Demokrasi Komitesi Başkanlığı görevlerinde bulundu.
    
Kafkas, AK Parti MKYK üyeliği ve AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevlerini de yürüttü.
    
''SAĞLIK ALANINDA ATILACAK YENİ ADIMLAR''
Sağlık Bakanlığının açıklamasında, Kafkas'ın yeni görevine atanmasıyla ilgili değerlendirmesine de yer verildi.
    
Kafkas'ın, ''Ülkede dokuz yıldır başarıyla uygulanan bir Sağlıkta Dönüşüm Programı olduğunu'' belirterek, ''Sağlık alanında atılacak yeni adımlarda Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ ve değerli ekibi ile birlikte çalışmaktan onur duyacağını'' dile getirdiği kaydedildi.

27 EYLÜL 2011 Bu haber 2148 kez okundu

Etiketler


Sağlık Bakanlığı ,


Habere ait görsel bulunamamıştır.

Habere ait yorum bulunamamıştır. Yorum yazabilmek için üye girişi yapınız

Diğer Haberler

TÜM HABERLER
  • SON SAYI
  • KARİKATÜR
  • SÖYLEŞİ
  • Şehir hastaneleri hakkında düşünceniz nedir?