Haberler

  • Yazı Büyüklüğü A(-) A(+)
  • Paylaş

2010'da, Türkiye'ye tedavi olmak için 135 bin yabancı hasta geldi

Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Cevdet Erdöl, Türkiye'de devlet, üniversite ve özel hastanelerin büyük bir atılım içinde olduğunu, 2010 yılında yurt dışından Türkiye'ye tedavi olmak için 135 bin hastanın geldiğini bildirdi.

Sağlık-Sen Ankara 1 Nolu Şube Başkanlığınca Memur-Sen Genel Merkezi'nde düzenlenen toplantıda konuşan Erdöl, sağlık alanında Türkiye için gurur kaynağı olacak birçok değişiklik yaptıklarını söyledi.
    
Türkiye'de sağlık alanında duyulan memnuniyetin arttığını belirten Erdöl, sağlıkta dönüşüm çalışmalarının standartları yükselttiğini, Türkiye'nin örnek alınan bir ülke haline geldiğini kaydetti.
    
Türkiye'de özürlülerin geçmiş dönemde ''terk edilmiş'' durumda olduğunu, 2005'de çıkarılan kanunla özürlülerin Türkiye'nin birinci sınıf vatandaşı haline geldiğini ifade eden Erdöl, ''Evde Bakım Hizmetleri'' adı altında 46 bin hastanın ihtiyaçlarının evde karşılandığını dile getirdi.
    
Gelecek dönemde hizmet kalitesini daha da artıracaklarını vurgulayan Erdöl, ''Türkiye'de devlet, üniversite ve özel hastaneler büyük bir atılım içinde. 2010 yılında yurt dışından Türkiye'ye tedavi olmak için 135 bin hasta geldi. Hiçbir dönemde Türkiye'ye bu kadar hastanın geldiği olmadı'' dedi.
    
Sözleşmeli personel pozisyonlarında çalışanların memur kadrolarına atanacağını, bunun güzel bir gelişme olduğunu belirten Erdöl, vekil ebe ve hemşirelerle ilgili bir gelişmenin olmadığını söyledi.
   
Bu dönem AK Parti'den Ankara milletvekili adayı da olan Erdöl, Ankara'da gerçekleştirecekleri projelere de değindi. ''Ankara sağlığın başkenti olacak'' sloganının içini dolduracaklarını kaydeden Erdöl, Ankara'nın sağlıkta eğitimin ve tıbbi malzeme imalat sektörünün merkezi olacağını ifade etti.
    
Etlik ve Bilkent'te kampüs hastaneler yapacaklarını, Etlik'teki hastanenin temelinin gelecek birkaç ay içinde atılacağını belirten Erdöl, sağlık turizmini Ankara'ya kazandıracaklarını dile getirdi.
    
Bütün dünyanın gözünün 12 Haziran'da yapılacak seçimlerde olduğunu vurgulayan Erdöl, hizmet vermek için kadrolarının hazır olduğunu sözlerine ekledi.
   
Konuşmasının ardından Erdöl'e, Sağlık-Sen Genel Sekreteri Semih Durmuş tarafından plaket takdim edildi.
    
Erdöl'e, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a iletilmek üzere bir plaket daha verildi.

8 HAZİRAN 2011 Bu haber 2159 kez okundu

Etiketler


Türkiye , tedavi ,


Habere ait görsel bulunamamıştır.

Habere ait yorum bulunamamıştır. Yorum yazabilmek için üye girişi yapınız

Diğer Haberler

TÜM HABERLER
  • SON SAYI
  • KARİKATÜR
  • SÖYLEŞİ
  • Şehir hastaneleri hakkında düşünceniz nedir?