Haberler

  • Yazı Büyüklüğü A(-) A(+)
  • Paylaş

Bir virüs haberi de Sakarya'dan

Kontrol için Kocaeli Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürülen çocukta domuz gribi virüsü tespit edildi. İl Sağlık Müdürü Bektaş: ''Şu an itibariyle ilimizde domuz gribi virüsü tespit edilen başka bir vaka yok. Gerekli tüm tedbirler alındı.''

Sakarya Valisi Hüseyin Atak, domuz gribi virüsü tespit edilen 12 yaşındaki ilköğretim okulu öğrencisinin tedavisinin sürdürüldüğünü belirterek, ''Domuz gribi olan 1 hastamız var, Kocaeli'nde tedavi altında. Gerekli önlemler alındı, korkulacak bir durum yok'' dedi. 

Atak, Valilik'te gazetecilere yaptığı açıklamada, Sakarya'da domuz gribine karşı gerekli önlemlerin alındığını belirtti. 

Arifiye ilçesinde yaşayan 12 yaşındaki bir çocukta H1N1 virüsü tespit edildiğini hatırlatan Atak, şöyle konuştu: 

''Domuz gribi virüsü tespit edilen 12 yaşındaki ilköğretim okulu öğrencisinin tedavisi, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde sürdürülüyor. H1N1 teşhisi kondu. 

İlimizde yaşayan 4 kişiden de kan örneği alınarak tahlil için İstanbul Çapa Tıp Fakültesi'ne gönderildi. Domuz gribi olan 1 hastamız var, Kocaeli'nde tedavi altında. Gerekli önlemler alındı, korkulacak bir durum yok.''

27 EKİM 2009 Bu haber 1755 kez okundu

Etiketler


domuz gribi ,


Habere ait görsel bulunamamıştır.

Habere ait yorum bulunamamıştır. Yorum yazabilmek için üye girişi yapınız

Diğer Haberler

TÜM HABERLER
  • SON SAYI
  • KARİKATÜR
  • SÖYLEŞİ
  • Şehir hastaneleri hakkında düşünceniz nedir?