Haberler

  • Yazı Büyüklüğü A(-) A(+)
  • Paylaş

Bakan Akdağ, genel yayın yönetmenleriyle buluştu

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, gazete ve televizyonların genel yayın yönetmenleriyle Çırağan Otel'deki akşam yemeğinde bir araya geldi.

Kaynak: AA

Yemek öncesi gazetecilere açıklama yapan Akdağ, geçen hafta Dünya Sağlık Örgütü'nün yıllık toplantısına katıldığını belirterek, orada önemli bir sunum yaptıklarını söyledi.
      Akdağ, bu sunumda, Türkiye'de sağlık hizmetlerinin hakkaniyetli bir biçimde nasıl verildiği, sağlık hizmetlerine erişimin ne şekilde olduğu ve diğer dünya ülkelerinin bu örnekten nasıl yararlanabileceğini anlattıklarını belirterek, şöyle konuştu:
      ''Dünya Sağlık Örgütü, herkesin sağlık hizmetlerine ulaşmasını çok önemli bir misyon olarak ortaya koymuş durumda. Ne kadar iyi sağlık hizmeti verirseniz verin vatandaşlarınız bunlara ulaşabiliyor mu- Dünya Sağlık Örgütü bir rapor yayımladı. Bu asamblede de katılımcılara dağıtıldı. Burada ''Başarılı Sağlık Sistemleri Reformu Türkiye Örneği'' başlığında bir sunumdu bizim yaptığımız. Bugün editörlerimize bu sunumu anlatacağız. 9 yılda Türkiye sağlıkta nereden nereye geldi. Bunun sürdürülebilirliği çok tartışılıyor. Problemlerimiz neler, bundan sonra karşılaşacağımız problemler neler- Bunları karşılıklı olarak tartışacağız. Onların düşünce ve yorumlarını alacağız. Yolumuza bu şekilde devam edeceğimiz başarılı bir toplantıyı gerçekleştireceğiz. Bu sebeple bugün buradayız.''
      Akdağ, birtakım güncel tartışmaların olduğunu dile getirerek, ''Bu toplantıyı yapmaya niyet ettiğimizde böyle çok canlı yeni bir sağlık tartışması yoktu kamuoyunda. Ama son zamanlarda sayın Başbakanımızın ortaya koyduğu bazı uygulama düşünceleriyle toplumda yeni tartışma konuları açılmış oldu. Sezaryen ve kürtaj konusundan bahsediyorum. Kuşkusuz onu da yayın yönetmenlerimiz ve editörlerimizle konuşmuş olacağız'' diye konuştu.
      Basın mensuplarının görüntü almasına izin verilen toplantı, basına kapalı devam ediyor.

29 MAYIS 2012 Bu haber 1210 kez okundu

EtiketlerHabere ait görsel bulunamamıştır.

Habere ait yorum bulunamamıştır. Yorum yazabilmek için üye girişi yapınız

Diğer Haberler

TÜM HABERLER
  • SON SAYI
  • KARİKATÜR
  • SÖYLEŞİ
  • Şehir hastaneleri hakkında düşünceniz nedir?