Haberler

  • Yazı Büyüklüğü A(-) A(+)
  • Paylaş

Tedavisini yapan 112 ekibine saldırdı

Trabzon'da yerde baygın halde yatan Şemsettin Aktaş'ı ambulansa alarak hastaneye götürmeye çalışan 112 Acil Servis ekibi, yolda kendine gelen Aktaş'ın saldırısına uğradı.

Bir ihbar üzerine Yalı Caddesi'ne giden 112 Acil Servis ekibi, yerde baygın olarak yatan 23 yaşındaki Şemsettin Aktaş'ı alarak hastaneye gitmek üzere yola çıktı.

Ambulansta doktorların müdahalesi ile kendine gelen Aktaş, kendisini tedavi etmeye çalışan doktor 27 yaşındaki Ayşe Büşra Önder ile sağlık memuru 26 yaşındaki Hatice Eriş'e saldırdı.

Müdahale edilmesini istemediği öğrenilen Şemsettin Aktaş, önce doktor Önder in boğazını sıktı, sonra da cebinden çıkarttığı bıçağın sapıyla sağlık görevlisi Eriş'in kafasına vurdu.

Sağlık ekibinin çığlıkları üzerine aracı yol kenarına çekerek durduran sürücü olaya müdahale etti.

Tartışmayı görenlerin ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri Şemsettin Aktaş'ı gözaltına aldı.

Sağlık ekibinin şikayetçi olması sonrasında önce hastaneye sonra da karakola götürülen Şemsettin Aktaş hakkında işlem başlatıldı.

Aktaş'ın, olay öncesinde psikiyatrik tedavilerde kullanılan 'Zanaks' isimli ilaçı aldığı belirlendi.

''BEN CEZAEVİNDE YATTIM, ÖLDÜRÜRÜM SİZİ''
Olay yerine gittiklerinde Aktaş'ın baygın olduğunu anlatan sağlık ekibinden Dr. Ayşe Büşra Önder, ‘’Müdahele etmememizi istedi. Zorla müdahale etmeyeceğimizi, isterse kendisini indirebileceğimiz söyledik. Ancak hakaret etmeye başladı, Ben cezaevinde yattım, öldürürüm sizi diye tehditlerde bulundu. Benim boğazımı sıktı, arkadaşın da başına elindeki bir şeyle vurdu. Biz de kendimizi ambulanstan dışarı attık’’ dedi.

29 MAYIS 2012 Bu haber 1321 kez okundu

EtiketlerHabere ait görsel bulunamamıştır.

Habere ait yorum bulunamamıştır. Yorum yazabilmek için üye girişi yapınız

Diğer Haberler

TÜM HABERLER
  • SON SAYI
  • KARİKATÜR
  • SÖYLEŞİ
  • Şehir hastaneleri hakkında düşünceniz nedir?