Haberler

  • Yazı Büyüklüğü A(-) A(+)
  • Paylaş

Uluslararası Sağlıkta Bilişim ve İletişim Zirvesi

Uluslararası Sağlıkta Bilişim ve İletişim Zirvesi, bu yıl ilk kez 3-4 Mart 2012 tarihleri arasında HEALTH-TİC adı altında, T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. İstanbul Bilim Üniversitesi desteğiyle, ASSISTT ana sponsorluğunda, İstanbul Grand Cevahir Hotel'de gerçekleştirilecek.

Zirve ile ilgili hazırlanan bülten şu şekilde:    
 
Zirvenin amacı; bilişim ve iletişim sektöründeki uluslararası yenilikleri, ülkemiz sağlık sektörüyle bir araya getirmek ve işbirliği sağlanmasına katkıda bulunmak, sağlık verilerinin toplanması, değerlendirilmesi, korunması, iş zekâsı olarak kullanılması, veri paylaşımı, sağlık bilişimi politikalarının oluşturulması, sağlık alanında iletişimin yönetim düzeyinden halkın seviyesine indirilmesidir.

Proje; teknolojiyi kullanarak sağlıktaki yeniliklerin daha kolay ve etkili şekilde takip edilmesi, uluslararası düzeydeki tedavi yöntemlerine ve kalitesine ulaşılabilmesi, hasta memnuniyetinin artırılması ve zamanın efektif kullanılabilmesi adına çığır açacak yeniliklerin bir araya getirilmesini amaçlamaktadır.

Katılımcılar; uluslararası sağlık, bilişim ve iletişim temsilcileri,firma yetkilileri, kamu kuruluşlarının üst düzey yöneticileri ve teknik çalışanları, sağlık dernekleri, medikal şirket temsilcileri, akademisyenlerden oluşmaktadır.  Katılımcı profilinden örneklemeler aşağıdadır.  

Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilişim Yöneticileri ve Personeli,  Hastane Bilgi Sistem Yöneticileri (İlgili Başhekim Yardımcıları ve Hastane Müdürleri),  Güvenlik Kameraları İthalatçıları,  Yazılım Firmaları,  Sağlık Alanında Hizmet Veren Bilişim Firmaları, Hastane Bilgi Sistemleri Firmaları,  Aile Bilgi Sistemi Firmaları, Bilişim Alanında Altyapı Hizmeti Veren Firmalar, Donanım ve Yazılım Sağlayan Firmalar,  Haberleşme Firmaları, Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS)  Firmaları, Aile Hekimliği Bilgi Sistemi (AHBS) Firmaları,  Sağlık Bilişim Akademisyenleri,  Bilgisayar ve Teknoloji Firmaları,  Uydu Hizmeti Veren Şirketler,  Hemşire Çağrı Sistemi, Ameliyathane Malzemesi Üreticileri, Firma ve Kuruluşları

 
Zirve ile ilgili detaylara, katılım şartları, sponsorluk bilgileri, program, zirve konuları ve oturumlarına ait bilgilere www.health-tic.org adresinden ulaşılabilmektedir.

27 ŞUBAT 2012 Bu haber 1848 kez okundu

Habere ait görsel bulunamamıştır.

Habere ait yorum bulunamamıştır. Yorum yazabilmek için üye girişi yapınız

Diğer Haberler

TÜM HABERLER
  • SON SAYI
  • KARİKATÜR
  • SÖYLEŞİ
  • Şehir hastaneleri hakkında düşünceniz nedir?