Haberler

  • Yazı Büyüklüğü A(-) A(+)
  • Paylaş

McDonald's kendisini savundu: Fast food masum!

McDonald's yetkilisi Liam Jeory, dünyanın en obez insanlarının olduğu ülkelerde McDonald's faaliyeti bulunmadığını öne sürdü. Jeory, iddiasına delil olarak, Pasifik Okyanusu'nun güneyinde bulunan bir ada devleti olan Tonga Krallığı'nı örnek gösterdi.

McDonald's Pasifik, Ortadoğu ve Afrika Kurumsal İlişkiler Başkan Yardımcısı Liam Jeory, şirketlerinin 33 bin bireysel işletmenin bir araya geldiği toplu bir işletme olduğunu, aile restoranı işi yaptığını söyledi.

Fast food yiyeceklerin obeziteye yol açtığına ilişkin iddiaları da yanıtlayan Jeory, "Dünyanın en obez insanlarının olduğu ülkeler var ve buralarda McDonald's faaliyeti yok. Tonga Adası buna bir örnek. İnsanlar ayda ortalama 100 öğün yiyor. Ortalama bir insan McDonald's'a ayda bir gider. İnsanlar bir ayda geri kalan 99 öğünü nerede yiyor? Fast food'u suçlamak işin en kolayı. Çünkü o zaman insanlar yediğinin geri kalanına bakma ihtiyacı hissetmiyor. Büyük bir şirketseniz, büyük bir hedefsiniz, gerçek bu" görüşlerini ileri sürdü.

Ne yiyeceklerine insanların kendisinin karar vereceğini söyleyen Jeory, "Bizim sorumluluğumuz iyi kalitede yiyecek ve insanların ne yedikleriyle ilgili bilgi sunmak" dedi.

Jeory, dünyada çeşitli yerlerde hükümetlerin kalorileri kontrol etmeye ve buna bir standart koymaya çalıştığına da işaret etti.

Liam Jeory, "İyi yiyecek nedir tanımını koymaya çalışıyorlar. Hamburgeri test ettikleri zaman gayet iyi sonuçlar çıkıyor. Çünkü kalori yüksek değil, yağ yüksek değil, içinde vitamin, protein, lif var" şeklinde konuştu.

Türkiye pazarının gelecek vadettiğine de işaret eden Jeory, McDonald's'ın bütün yöneticilerinin Türkiye'ye gelmekten çok memnun olduklarını kaydetti.

5 OCAK 2011 Bu haber 1253 kez okundu

EtiketlerHabere ait görsel bulunamamıştır.

Habere ait yorum bulunamamıştır. Yorum yazabilmek için üye girişi yapınız

Diğer Haberler

TÜM HABERLER
  • SON SAYI
  • KARİKATÜR
  • SÖYLEŞİ
  • Şehir hastaneleri hakkında düşünceniz nedir?