Haberler

  • Yazı Büyüklüğü A(-) A(+)
  • Paylaş

''Farmavizyon eczacılık fuarı 2010'' açıldı

Türkiye'nin en büyük eczacılık fuarı olma özelliği taşıyan 9. Eczacılık Fuarı, Türk Eczacıları Birliği ve Tüm Eczacı Kooperatifleri Birliği'nin ev sahipliğinde İstanbul'da başlıyor.

TEB'den yapılan yazılı açıklamada, fuara Türkiye'den çok sayıda eczacının yanında uluslararası eczacılık camiasının önemli isimlerinin katılacağı ve ''sağlık'' ile ilgili çeşitli konuların ele alınacağı belirtildi.
   
Türk Eczacıları Birliği ve Tüm Ecza Kooperatifleri Birliği'nin, sadece üyelerin hak ve menfaatlerini koruduğu, gelişmeleri ve değişimleri takip ederek mesleğe ve Türkiye'ye katkı sağlamaya çabaladıkları ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
    
''Bu amaçla 9-11 Nisan tarihleri arasında İstanbul CNR Expo Center'da Farmavizyon Eczacılık Fuarı 2010'u düzenliyoruz.
    
Pek çok sağlık uzmanını bir araya getirecek olan fuarımızın, Dünya Sağlık Haftası'nda gerçekleşecek olması da ayrı bir önem taşıyor. Tüm dünyada sağlık sorunlarının tartışıldığı bu haftada, insan hakları ve evrensel değerlerin temelinin sağlıklı yaşam hakkına dayandığına inanan biz eczacılar da kendi sağlık sistemimizde yaşanan sorunları masaya yatıracak, çözüm yolları arayacağız.
    
Biliyoruz ki, kalkınmanın ve çağdaşlaşmanın temel şartlarından birisi de tüm vatandaşların sağlık imkanlarından eşit şekilde faydalanmasıdır. Bu nedenle bu tür organizasyonları sıkça yapmaya gayret ediyor ve sorunlara yeni ve kalıcı çözümler üretmeyi kendimize görev ediniyoruz.''
    
''Değişen Dünyada Eczanenin Geleceği ve Kooperatifçilik'', ''Sağlık ve Sosyal Güvenlik Politikaları'' gibi çok önemli konuların tartışılacağı fuarda, eczacılık fakültesi öğrencileri de gelecekten beklentilerini paylaşacaklar. Çok sayıda yabancı konuk da fuara konuşmacı olarak katılacak.

10 NİSAN 2010 Bu haber 1017 kez okundu

EtiketlerHabere ait görsel bulunamamıştır.

Habere ait yorum bulunamamıştır. Yorum yazabilmek için üye girişi yapınız

Diğer Haberler

TÜM HABERLER
  • SON SAYI
  • KARİKATÜR
  • SÖYLEŞİ
  • Şehir hastaneleri hakkında düşünceniz nedir?