Haberler

  • Yazı Büyüklüğü A(-) A(+)
  • Paylaş

Aydın’a ikinci tıp fakültesi isteği

Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) bünyesinde Nazilli’ye ikinci bir Tıp Fakültesi kurulması için ADÜ Rektörü Prof. Dr. Şükrü Boylu ile görüştüğünü belirtti.

Vali Coş, incelemesi sırasında yaptığı açıklamasında; Aydın’ın gözbebeği olan ADÜ’nün en gözde bölümlerinden birisinin Tıp Fakültesi olduğunu söyledi. ADÜ bünyesinde Nazilli’de de bir Tıp Fakültesi kurulması arzusu içinde olduğunu kaydeden Coş, bu önerisini de ADÜ Rektörü Prof. Dr. Şükrü Boylu’yla görüştüğünü ifade etti.

ADÜ Tıp Fakültesi’nin yaklaşık 600 öğrencisi, 400 kişilik öğretim üyesi ve yardımcısı kadrosu olmak üzere çok yetkin, nitelik ve nicelik bakımından güçlü bir kadroya sahip olduğunu belirten Vali Coş, “İl merkezine yarım saatlik bir mesafede olan Nazilli ilçemizde ikinci bir Tıp Fakültesi kurulması halinde mevcut akademik kadroyla rahatlıkla eğitim ve öğretim hizmetleri verebilecektir. Böylece devletimize ve milletimize büyük maliyetleri olan güçlü akademik kadromuzdan daha etkin yararlanma, üniversitemizi ve ilimizi geliştirme ve hekim ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlanabiliriz. Yer temini konusunda da başta Valiliğimiz, milletvekillerimiz, kurum ve kuruluşlarımız, yerel yönetimler, odalarımız, sivil toplum örgütlerimiz, hayırsever vatandaşlarımızın ve Nazilli halkının desteklerini esirgemeyeceğini inanıyorum. Adnan Menderes Üniversitemiz yönetiminden hayırlı ve müjdeli bir haber bekliyorum” dedi.

20 MART 2010 Bu haber 1685 kez okundu

EtiketlerHabere ait görsel bulunamamıştır.

Habere ait yorum bulunamamıştır. Yorum yazabilmek için üye girişi yapınız

Diğer Haberler

TÜM HABERLER
  • SON SAYI
  • KARİKATÜR
  • SÖYLEŞİ
  • Şehir hastaneleri hakkında düşünceniz nedir?