Haberler

  • Yazı Büyüklüğü A(-) A(+)
  • Paylaş

Hastadan eczacıya SUT tepkisi: Ben teyzeni bile tek imzayla aldım!

Aydın 21. Bölge Eczacılar Odası’nın yayın organı ‘Aydın Eczacı’ son sayısında sürekli değişen yönetmelikler karşısında eczacı ve hastaların yaşadıkları diyalogları yer verdi. ‘Eczane Diyalogları’ başlığı ile verilen ilginç diyaloglar okuyanları hem güldürüyor, hem de düşündürüyor.

Her geçen gün değişen Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) ve Bütçe Uygulama Tebliği (BUT)’un hem eczacıları hem de hastaları zora soktuğunu ifade eden Aydın 21. Bölge Eczacılar Odası Başkanı Salih Kozalı, uygulamaların artık belli bir standarda oturtulmasını istedi.

Aydın Eczacı Dergisi’nin son sayısında Uzman Eczacı Ferit Şahinci ve Eczacı Zafer Erzurum tarafından hazırlan ve ‘Eczacı Diyalogları’ başlığı ile yayınlanan bölümde “Hasta: İlaçlarımı alabilir miyim?, Eczacı: Tabi Efendim alayım reçetenizi, buyurun oturun. Eczacı reçeteyi hazırlar ve reçete arkasına iki imza ister. Hasta: İki imza da neymiş evladım. Eczacı: İlaçlarını alabilmen için amcacım. Hasta: Ben teyzeni bile tek imzayla aldım, ilaçları mı iki imzayla alıcam.

Bir başka diyalogda ise Hasta: İlaçlarımı alabilir miyim? Eczacı: Tabi efendim alayım reçetenizi, ama bu ilacı bu reçeteyle vermem. Hasta : Neden? Eczacı: Uzman hekimin yazması gerekiyor bu ilacı, sizin reçetenizi pratisyen hekim yazmış. Hasta: Ama geçen hafta aynı doktor yazdığında almıştım. Eczacı: Doğrudur efendim, geçen hafta ödeniyordu, ama bu hafta kurallar değişti. Artık uzman doktorun yazması gerekiyor. Hasta: Bu ne kadar saçma bir iş böyle. Eczacı: Haklısınız biraz bekleyin isterseniz, her an tekrar pratisyen reçetesini kabul edebilirler” gibi ilginç diyaloglara yer verildi.

18 MART 2010 Bu haber 1105 kez okundu

EtiketlerHabere ait görsel bulunamamıştır.

Habere ait yorum bulunamamıştır. Yorum yazabilmek için üye girişi yapınız

Diğer Haberler

TÜM HABERLER
  • SON SAYI
  • KARİKATÜR
  • SÖYLEŞİ
  • Şehir hastaneleri hakkında düşünceniz nedir?