Haberler

  • Yazı Büyüklüğü A(-) A(+)
  • Paylaş

Erciyes Üniversitesi'nin tahlil ve tedavileri, 34 ülkede geçerli olacak

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastaneleri'nin kalitesi, uluslararası kalite yönetim sistemi belgelerinin son versiyonu ISO 9001:2008 ile tescillendi.

Uluslararası Belgelendirme Ağı çerçevesinde de geçerli olan belgeyle ERÜ Hastaneleri'nde yapılan bütün tetkik, tahlil ve tedaviler ile klinik araştırma sonuçları, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 34 ülkede geçerli olacak.

ERÜ Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Muhammet Güven, 2011 yılına kadar alınması gerekli olan TSE EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi'ni, hastanelerinin 2009 yılı sonunda aldığını söyledi.

Hastanelerin daha önce de ISO 9001:2000 uluslararası kalite yönetim sistemi belgesine sahip olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Güven, "Hastanelerimizin mevcut kalitesi daha da artırılarak 25 Aralık 2009 tarihinde aldığımız yeni belgeyle, ISO 9001:2008 kalite versiyonuna geçtik. Bu belgeyle hastanelerimizin hizmet kalitesi ve sahip olduğu imkânlar daha da artacak. 'IQ Net' Uluslararası Belgelendirme Ağı çerçevesinde de hastanelerimizde gerek yapılan tetkikler, gerek tahlil ve tedaviler, gerekse klinik araştırma sonuçları, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 34 üye ülkede geçerli olacak." dedi.

Hastanelerin daha şeffaf bir yapıya kavuşacağına dikkat çeken Güven, "Hastanelerimizde verilen hizmetin güvenirliği artacak. Uluslararası Belgelendirme Ağına üye ülkelerden gelen hastalar hastanelerimizde rahatlıkla tedavi görebilecek." diye konuştu.

ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi'nin faydaları hakkında bilgi veren Prof. Dr. Güven, yönetimin daha kolay ve etkin bir şekilde yapılacağını, planlı ve sistematik çalışmayı sağlayacağını geçmişteki faaliyetlerin izlenebilirliğini sağlayarak değerlendirme ve müdahaleyi etkin hale getireceğini açıkladı.

Bunların yanı sıra, zamandan tasarruf sağlama, karlılığı ve verimliliği arttırma, kaynakların optimize kullanılmasını sağlama, maliyetleri düşürme gibi çok sayıda faydası olduğunu belirten Güven, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi'yle birlikte hasta memnuniyetinin de en üst seviyeye çıkacağını sözlerine ekledi.

1 MART 2010 Bu haber 1832 kez okundu

Etiketler


tahlil ,


Habere ait görsel bulunamamıştır.

Habere ait yorum bulunamamıştır. Yorum yazabilmek için üye girişi yapınız

Diğer Haberler

TÜM HABERLER
  • SON SAYI
  • KARİKATÜR
  • SÖYLEŞİ
  • Şehir hastaneleri hakkında düşünceniz nedir?